Rátonyi Róbert: Terefere Balogh Erikával



Emlékszel még?

Arra, hogy mikor ismerkedtünk meg? Hát persze, hogy emlékszem! Fiatal főiskolásként kiválasztottál partneredül az Emlékszel még? című tévésorozathoz, és ennek a tizennégy részes adásnak hála nemcsak te ismertél meg, hanem a kedves tévénézők is.

Tulajdonképpen hol születtél?

Kiskunfélegyházán. Aztán felköltöztünk Ceglédre. Ott jártam ki a gimnáziumot, nem dicsekvésképpen vagy éppen dicsekvésképpen tiszta kitűnő bizonyítvánnyal.

Diákként volt valami elképzelésed a jövőről?

Nagyon határozott elképzelésem volt. Amióta az eszemet tudom, mindig színésznő akartam lenni. Már iskolás koromban imádtam a verseket, és nagyon szerettem szerepelni. A városban többször hirdettek szavalóversenyt, majd mindegyiket megnyertem. Később már nemcsak Cegléden, Pesten is nyertem egyet s mást.

Hol?

Például a televízióban. Tizennégy évesen jelentkeztem a tévé országos szintű Petőfi szavalóversenyére, ahol különdíjat kaptam, nem sokkal később részt vettem a Ki mit tud?-ban is, ahol egy József Attila verset szavaltam.

Mi történt érettségi után?

Azonnal jelentkeztem a színművészeti főiskolára, és azonnal felvettek. Kazimir Károly lett az osztályfőnököm, olyan osztálytársaim voltak, mint Bubik István, Kubik Anna, Kulka János, no meg Incze József és Forgács Péter.az utóbbi kettővel együtt engem is szerződtetett a főiskola elvégzése után Kazimir tanár úr a Thália Színházhoz.

Maradjunk még a főiskolánál. Melyik volt a legsikeresebb vizsgád?

A legkedvesebb a West Side Story volt. Talán azért, mert igencsak kedvelek énekelni, táncolni, muzsikálni.

Játszol valamilyen hangszeren?

Nyolc évig tanultam csellózni. Ha van egy kis időm, mis játszom magamnak.

Akkor folytassuk ott, hogy miután megkaptad a diplomádat a főiskolán, elkezdtél játszani a Tháliában.

Ó, már sokkal előbb. Alighogy elvégeztem a főiskola első osztályát, odakerültem gyakorlatosnak. Sok feladatot kaptam és egy kevéske fizetést.

Kevéske?

Ha azt mondom, hogy kevéske, már azzal is túloztam. Ugyanis az akkori szabályok szerint egy főiskolás általában nem gázsit kapott, hanem ingyen buszbérletet. Ez is valami! Nem?

De a folytatás is valami!

Bizony, szép szerepeket kaptam folytatásul. Például a Háború és béke Natasáját. No, meg azt a kettőt, amelyet részint neked köszönhetek. A Miss Arizona táncosnőjét, La bella Mártát, amit nekem írtál és a nemrég bemutatott Molnár-Zerkovitz vígjáték, a Doktor úr cserfes iskolás lányát, Lenkét, amit rendezőként osztottál rám.

Meglehetősen sokat játszol a színházban.

Van olyan hónap, amikor 30-35 előadásom van.

És ehhez jön még az úgynevezett egyéb.

Sokat foglalkoztat a szinkron, a rádió, a tévé. Főként a vidám műsoroknak örülök. Szeretem a humort, az olyan szerepeket, ahol alkalom adódik nevettetni.

És a komoly szerepek?

Ilyet csak egyet kaptam mostanáig a televízióban, Szomory Dezső Györgyike, drága gyermek című tévéjátékának címszerepét. Nagy siker volt, ilyenfajta feladatokkal mégsem bíztak meg azóta a rendezők.

Mivel töltöd a szabadidődet?

Lovagolok, úszom, vívok és lehetőleg mindennap futok néhány kört a Tabánban. Szüleimnek van egy kis kertjük Sződligeten, ott szenvedélyesen kertészkedem. De otthon is jó, együtt a férjemmel, Pintér Tamással, aki a főiskola mozgástanára. Boldog házasságban élünk, van közös hobbink is, egy kétszemélyes lakó hajócska a Balatonon. Nyáron bevitorlázunk a víz köz6epére, ledobjuk a horgonyt, és jöhet a napozás, olvasás, az édes semmittevés.

Mit vársz a jövőtől?

Legalább annyi szépet, amennyit a jelenem ad.



Füles, 1988. jún. 3.




 

  Vissza