Kurázsi mama Kecskeméten


A huszonnyolc szerepet tizenkét színész eleveníti meg. Bognár Gyöngyvér kiválasztása telitalálat volt. A fiatal művésznő Kattrin szerepében bizonyította azt a színháztól is független igazságot, hogy az igazi értelem érzelmi alapozás nélkül lehetetlen. Ugyanakkor
- néma lányként is beszédes figurát alakított, mert apró mozdulatai, érzékeny, de sohasem túlzó arcjátéka a tisztességes, felvállaló ember igaz alakját vetítette a nézők elé. Balogh Erika úgy tudott Brecht-színész lenni, hogy elhisszük neki: az ész megtisztítja az érzelmeket. A fiúk szerepében Szarvas Attilát és Makranczi Zalánt láthattuk - öröm volt nézni őket, mert helyt álltak. Jól!
A színmű főhősének alakja (nem jelleme!) az 1670-ben megjelent, a harmincéves háborúban játszódó pikareszkregényből való. Brecht a két világháború között írta. A németek számára is vesztes második világháború után vált a szerző ismertté. Követték és elvetették. Most játsszák, amikor ölni kész fegyverek híréről és háborúkról hallunk. Mégsem csak háborúellenes ez az előadás. A gazdagodás mikéntjéről is beszél. Nem szórakoztat - elgondolkodtat.



(komáromi, Kecskeméti Lapok – részlet)

 




 Vissza