Címlapsztori: Balogh Erika
Oroszlánszelídítő színésznő


Amióta elvégezte a főiskolát, s ennek már 15 éve, megszokta, hogy mindig írott szöveget kell begyakorolnia, elmondania. Új kihívás volt számára, amikor legutóbb felkérték a Játék határok nélkül műsorvezetésére. Senki nem vette észre, hiszen profi, hogy rettenetesen izgult. Mi csak azt éreztük, hogy a kék szemű színésznő, kinek alakján nem fog az idő, kellemes hangjával, megjelenésével belopta magát a szívünkbe, határtalanul. Boldog, kiegyensúlyozott - vallja magáról. S hogy mitől lesz boldog és kiegyensúlyozott ember valaki most, ebben a kiismerhetetlen, felfordult világban?
- Sokszor nem kellenek nagy dolgok ehhez. Mindig elmondom azoknak, akik minden apróságon letörnek és szomorúak, hogy el kell foglalni magukat. Nagyon sokféle dolgot kell csinálni. Nem szabad leragadni minden apró kellemetlenségnél, toleránsnak, megértőnek kell lenni.
A színművészeti felvételire két copffal, zsabós blúzban, sötétkék rakott szoknyában jelent meg. Naivan. A főiskola végén megismerte Oroszlánt, a kaszkadőrök királyát, Pintér Tamást, akivel immár több mint 15 éve harmonikus házasságban élnek. Idillikusnak tűnhet ez a mese, pedig nem az, hiszen sokat alakítottak egymáson, önnön korlátaikon belül. S hogy Erika a párkapcsolatot körülvevő szavakhoz mit kapcsol, s a szavakról mit gondol, a meséből kiderül: lehet társsal, s társ nélkül élni. Társ nélkül keményebb, társsal jobb, sokkal jobb.
SZERELEM: Semmi értelme a filozófiai fejtegetésnek, Oroszlán.
SZERETET: Úgy érzem, a szerelem-szeretet elválaszthatatlan egymástól, a kapcsolatomban teljes mértékben működik.
MEGÉRTÉS: Pontosan azért, mert a házasságomban az előbbi kettő jelen van, a megértést inkább a barátaink felé irányítjuk.
FIGYELEM: Elmesélek egy sztorit. Amikor Schwarzenegger itt forgatott Magyarországon, egyik este elmentek a férjemmel mulatni, körülnézni egy kicsit a budapesti éjszakában. Hajnali négy körül meghívta Tamás Schwarzeneggert, hogy jöjjenek fel még hozzánk. Ő meglepődött, s azt mondta: Tudod te, hogy hány óra van? Mit szól majd a feleséged? Végül engedett a meghívásnak, feljöttek. Van egy „titkos figyelmességem”. Amikor Oroszlánt várom, a bejárati ajtótól az ágyunkig apró papírszíveket helyezek el, és a szívek mellé egy pohár tejet, a másiknál egy fejfájás elleni tablettát vagy egy üzenetet teszek. Épp olyan dolgokat, amire úgy érzem, ha megérkezik, szüksége lesz. Schwarzenegger meglátta, nem hitt a szemének, ezek után feltálaltam a „hajnali” vacsorát, dicsérete felért egy asszonykéréssel. Nekem ez így természetes, nem okoz semmiféle gondot, kényszert sem, az biztos.
FÉLTÉKENYSÉG: Azt hiszem, sokszor és sokan átélték már azt a helyzetet, hogy amikor az ember jól érzi magát, a legnagyobb dumálás közepén tart, s kellemes a társaság, nem veszi észre az idő múlását, és egyáltalán nem az jár a fejében, hogy jaj, haza kéne telefonálnom... Egyébként egy társaságban ezer nő közül kiszúrom azt, aki „úgy” néz Oroszlánra.
FÉLTÉS: A szakmájától féltem, hiszen ő kaszkadőr. Sokszor került olyan veszélyes helyzetbe, amikor nagyon féltettem.
GYŰLÖLET: Nagyon végletes érzelmeim nincsenek, remélem, nincs bennem gyűlölet, még nem tapasztaltam. Talán ez a kiegyensúlyozottságomból fakad.
FLÖRT: Minek akkor, ha nincs folytatás? Időpocsékolás.
SZENVEDÉLY: Többek között a lovaglás.
MAGÁNY: Nehezen viselem, ha elutazik. Igaz, ha nem lenne harmonikus a kapcsolatom, kompromisszumokat nem kötnék, akkor tudnék egyedül élni.
- Ahogy mi élünk, nem lehet recept mások életére, de tudom ajánlani mindenkinek. Nem mondtam soha, hogy ez az egyetlen követendő út, de nekem ezen az úton jó haladni vele. Mindenki másképpen keresi a boldogságot, én megtaláltam.



Molnár Márta – Ármány és szerelem, 1995. október 6.





  Vissza